Isofloc F – nedegi

Isofloc F Celiuliozė (ekovata) priskiriama sunkiai degių medžiagų grupei B – s2 d0, ji saugo medines ir metalines konstrukcijas nuo aukštų temperatūrų ir tiesioginio ugnies poveikio bei gaisro atveju ji apsunkina ugnies prasiskverbimą prie pastato konstrukcijų. Isofloc F Celiuliozėje (ekovata) naudojamos medžiagos, kurios įkaitusios išskiria kristalizacinį vandenį ir pristabdo deguonies patekimą į gaisro vietą, tuo stabdydamos ugnies plitimą ir vėsindamos izoliacijos sluoksnį Dėl boro junginių Celiuliozė nedega ir nesilydo, tik lėtai rusena. Gaisro metu neišskiria nuodingų dujų.

20100330135826_pic15006 (2)

Konstrukcinių elementų degumas yra itin svarbus, nes nuo jo priklauso galimybė įsiplieksti ir išplisti gaisrui, o nuo to priklauso žmonių saugumas. Dėl šios priežasties, sienos yra dengiamos nedegiomis medžiagomis, pvz. gipso-kartono plokštėmis. Taip pat svarbūs ir kiti veiksniai: dūmų patekimo į kitas patalpas sulaikymas, bei atraminių konstrukcijos elementų ištvermingumas. Svarbu užtikrinti apsaugą nuo karščio, išlaikyti didelę temperatūrą.

Verta atkreipti dėmesį į tai, kaip Isofloc F padeda apsaugoti pastatą.

Termoizoliacinė medžiaga iš celiuliozės, prisotinta reagentų pakeliančių atsparumą ugniai, veikiant atvirai liepsnai reaguoja panašiai kaip mediena. Celiuliozinės medžiagos paviršių deginant atvira ugnimi, jos paviršius anglėja. Storas, apanglėjęs medžiagos paviršius, dėl žemo šilumos laidumo ir aukštos lydymosi temperatūros, didesnės kaip 1200°C, saugo tolimesnius celiuliozės sluoksnius nuo ugnies.

Žemas celiuliozės šilumos laidumas užkerta kelią itin greitam karščio perėjimui į kitą pertvaros pusę. Didelė (lyginant su mineraliniu pluoštu) reali šiluma(2,1kJ/kg*K) ir santykinai žemas oro laidumas, papildomai sustiprina konstrukcijos apsaugos efektą.

 

Natūrali izoliacinė medžiaga gali kaupti drėgmę, kuri gaisro atveju garuoja ir slopina ugnies plitimą. Panašiai veikia drėgmė surinkta ant gipso – kartono plokščių.

 

Isofloc F neirsta ir išskiria nedidelius kiekius dūmų ir dujų, kas itin svarbu žmonių sveikatai ir gyvybei.

 

Visi išvardinti apsaugos nuo ugnies veiksniai yra labai svarbūs gyventojų sveikatai ir gyvybei.