Isofloc F – šilumos izoliacija žiemą

Celiuliozė (ekovata) Isofloc F puikiai sulaiko šilumą – jos skaičiuojamasis šilumos laidumo koeficientas λ =0,037 W/mK. Pastatą apšiltinus celiuliozė Isofloc F, sutaupomos šildymui skirtos išlaidos, o Jūsų namai bus šilti ir jaukūs. Smulki celiuliozės (ekovatos) struktūra pilnai užpildo visus plyšius ir tarpus ir gerai sukimba su dengiamu paviršiumi, sudarydama vientisą besiūlį izoliacijos sluoksnį. Isofloc F sudaro smulkus celiuliozės pluoštas, todėl, apšiltinant celiulioze Isofloc F, bet kokias pastatų konstrukcijas, visus mažiausius plyšius ir nelygumus, sunkiai pasiekiamas vietas, ji efektyviai apgaubia konstrukcijas.

Picture7 (2)

Pastato šilumos izoliacija rudens-žiemos mėnesiais turi apriboti šilumos išėjimą iš pastato ir taip sumažinti šildymo sąnaudas. Statyboje svarbus žiemą termoizoliacijos našumo rodiklis yra šilumos laidumas λ, skaičiuojamas pagal Europietišką normą EN ISO EN ISO 10456: 2007-12. Šilumos laidumo rodiklis λ parodo, kiek šilumos praeina pro termoizoliacinę medžiagą iš šiltesnės į šaltesnę pusę (esant 1 Kelvino temperatūrų skirtumui) per laiko vienetą.

Šilumos laidumo koeficientas λ:

Šilumos srauto tankis pereinant iš šiltesnės prie šaltesnės pusės 1m2 termoizoliacijai 1m storio, temperatūros skirtumas abiejose atitvaros pusėse lygi 1K .

λ praktikoje

Šilumos laidumas yra matuojamas laboratorijoje, standartine procedūra. Termoizoliacinės medžiagos mėginys yra apsaugotas nuo įvairaus oro judėjimo. Oras, sulaikytas izoliacinės medžiagos mėginio viduje, gali pasiekti savo optimalų izoliacinį efektą. Oro judėjimas atsiranda net dėl spaudimo skirtumų, sukeltų skirtingų temperatūrų konstrukcijos elementuose. Dėl to prarandama daugiau šilumos.

Isofloc F yra korėta, atsitiktinės celiuliozės struktūros, todėl šios medžiagos pralaidumas orui yra mažesnis, nei reguliarios struktūros termoizoliacinių medžiagų. Apšiltinimui naudojant šią medžiagą, dideli oro judėjimo srautai sukelia nedidelius šilumos praradimus.

ŠILUMOS PERDAVIMO KOEFICIENTAS U ATITVAROJE

Rt = Rsi + Rs + Rse;
čia:
Rsi – atitvaros vidinio paviršiaus šiluminė varža, m2 ·K/W;
Rs – atitvaros sluoksnių suminė šiluminė varža, m2 ·K/W;
Rse – atitvaros išorinio paviršiaus šiluminė varža, m2 ·K/W.

Realus dydis, apibrėžiantis viso konstrukcinio elemento izoliaciją, yra šilumos laidumo rodiklis U. Kuo mažesnė šio dydžio vertė, tuo geresnė terminė izoliacija. Šilumos laidumo rodiklis U parodo, kiek šilumos praeina pro 1 m2 statybinės pertrvaros iš šiltesnės pusės į šaltesnę (esant 1 Kelvino temperatūrų skirtumui) per apibrėžtą laiko tarpą.

Apšiltinimo medžiagos montavimo metodas leidžia sukurti vientisą, termoizoliacinį sluoksnį. Tai reiškia, kad šaltis nepatenka į vidų per sujungimus ar įtrūkimus. Kadangi Isofloc F yra biri izoliacinė medžiaga, kuri užpurškiama pneumatiniu metodu, todėl užtikrina sandarų izoliacinį sluoksnį.

 

Izoliacinė medžiaga turi būti mažai pralaidi orui, Isofloc F charakterizuojama kaip mažai laidi orui. Izoliacinė medžiaga,kuri yra apsaugota nuo drėgmės ir aplinkos poveikio, tik tada parodo savo gerąsiąs savybes.

Celiuliozės pluoštas

Mineralinės vatos pluoštas