Site Overlay

Isofloc F – ekologiška

[qode_elements_holder number_of_columns=”two_columns”][qode_elements_holder_item item_padding=”0 10% 0 0″ advanced_animations=”no” item_padding_600_768=”0px” item_padding_480_600=”0px” item_padding_480=”0px”]

Celiuliozė Isofloc F, laikoma viena ekologiškiausių termoizoliacinių medžiagų pasaulyje, kuri nedaro jokio neigiamo poveikio aplinkai bei žmogaus sveikatai. Celiuliozė (ekovata) Isofloc F gaminama iš perdirbto popieriaus, kitaip tariant, iš medienos. Taip pat ji pati gali būti perdirbama. Jos gamybai nereikia didelių energijos sąnaudų lyginant su kitų termoizoliacinių medžiagų gamybos sąnaudomis. Taigi, pasirinkdami celiuliozę (ekovatą) Isofloc F, prisidedate prie aplinkos saugojimo ir tausojimo. Pagal „Ekologinį balansą statybų sektoriuje”- Celiuliozė yra ekologiškiausia termoizoliacinė medžiaga.

[/qode_elements_holder_item][qode_elements_holder_item advanced_animations=”no”]
[/qode_elements_holder_item][/qode_elements_holder]

Ekologinis balansas statybų sektoriuje (org. „Ökobilanzdaten im Baubereich”) tai dokumentas, sukurtas trijų Šveicariškų organizacijų: „KBOB”, „eco-bau” ir „IBP”. Šiame, laisvai internete prienamame, dokumente yra taip vadinamų „eko taškų” (UBP) lentelė. Eko taškai statybinėms medžiagoms yra skiriami pagal:

  • energijos sunaudojimą gamybos procese;
  • energijos sunaudojimą naudojimo procese;
  • šiltnamio dujų emisijas šių procesų metu.

Labiau ekologiška yra medžiaga, turinti mažiau eko taškų.
Iš visų termoizoliacinių medžiagų, kurių poveikis aplinkai nurodytas šiame balanse, celiuliozė yra aukščiausioje pozicijoje, kaip draugiškiausia aplinkai termoizoliacinė medžiaga.
Celiuliozė gamybos ir utilizavimo procese sunaudojama mažiausiai neatsinaujinančių energijos šaltinių ir energijos apskritai. Taip pat, šių procesų metų į atmosferą išmetama mažiausiai CO 2. Dėl to lyginant su kitomis termoizoliacinėmis medžiagomis, celiuliozė gavo mažiausiai eko taškų.
Isofloc F celiuliozei (ekovatai) priskirti Eko – taškai „Ekologiniame balanse” bei suteiktas „NaturePlus“ sertifikatas. Tai dar vienas patvirtinimas, kad celiuliozė atitinka aukščiausius standartus, rodo geriausius rezultatus aplinkos apsaugos bei apšiltinimo srityse. Ekologinis Isofloc F aspektas pastebimas kiekviename produkto gyvenimo ciklo etape, pradedant jo išgavimu, naudojimu ir baigiant utilizacija. Dėl to sunku surasti kitą izoliacinę medžiagą, kuri būtų tokia draugiška žmonėms ir natūraliai aplinkai.

[qode_elements_holder number_of_columns=”two_columns”][qode_elements_holder_item item_padding=”0 10% 0 0″ advanced_animations=”no” item_padding_600_768=”0px” item_padding_480_600=”0px” item_padding_480=”0px”]

„NaturePlus” sertifikatas

Pastatų apšiltinimui skirta izoliacinė medžiaga Isofloc F turi „NaturePlus” sertifikatą. „NaturePlus” sertifikatas tai aukščiausių aplinkos apsaugos, naudojimo saugos standartų bei teisės aktų atitikimo patvirtinimas. Tuo pat metu, tai I tipo aplingosaugos deklaracija (pagal ISO 14024) bei higienos atestatas. Negana to, šis sertifikatas patvirtina valstybinių bei Europos Sąjungos teisės aktų atitikimą. „NaturePlus” sertifikatas išduodamas Internationaler Verein für zukunftsfähiges Bauen und Wohnen – natureplus e.V. (Tarptautinė Tvarių Statybų Organizacija – natureplus e. V.), tai nepriklausoma, objektyvi, nevyriausybinė organizacija, vienijanti mokslo ir tyrimų institutus, statybų sektoriaus įmones bei ekologijos organizacijas. „natureplus e. V.” skatina naudoti tas statybines medžiagas, kurios prisideda prie natūralios aplinkos apsaugos, sveiko naudojimo ir tvaraus vystymosi. Sertifikatas garantuoja, kad Isofloc F yra saugus tiek natūraliai aplinkai, tiek apšiltinamo pastato gyventojams. Norint gauti „NaturePlus” sertifikatą, reikia atlikti ir išlaikyti griežtus kokybės testus bei laboratorinius tyrimus.

[/qode_elements_holder_item][qode_elements_holder_item advanced_animations=”no”]
siga_air_tightness
madison-nickel-43821-unsplash
[/qode_elements_holder_item][/qode_elements_holder]
[qode_elements_holder number_of_columns=”two_columns”][qode_elements_holder_item advanced_animations=”no”]
[/qode_elements_holder_item][qode_elements_holder_item item_padding=”0 0 0 10%” advanced_animations=”no” item_padding_600_768=”0px” item_padding_480_600=”0px” item_padding_480=”0px”]

Verta išvardinti kelis ekologiškoms izoliacinėms medžiagoms taikomus reikalavimus:

„NaturePlus” patvirtina, kad Isofloc F sudėtyje yra bent 85% (Isofloc F atveju net 90%!) laikraščių makulatūros, gautos iš rūšiavimo ir priklausančios grupei 2.01 (pagal Europos Sąrašą BIR). Tai laikraščiai, kurių maks. 5% procentus masės sudaro spalvoti skelbimai. Tai reiškia, kad Isofloc F tai ekologiška medžiaga iš aukčiausios kokybės celiuliozės pluošto. Antipirenų koncentracija saugi žmogaus sveikatai. Izoliacija Isofloc F atitinka griežtas skraidančių organinių junginių emisijų bei kitų cheminių medžiagų ribas. Isofloc F medžiaga yra saugi montavimo procese. Naudojimo metu praktiškai neskleidžia dulkių, o įkvėpiamame ir į žmogaus plaučius patenkančiame ore jų riba yra saugi (pagal MAK sąrašą). „NaturePlus” patvirtina, kad Isofloc F yra atsparus pelėsių, grybelių ir bakterijų plitimui.

[/qode_elements_holder_item][/qode_elements_holder]